Uncategorized

Bezsenność może niszczyć życie

 

Szybkie tempo życia, stres, niedostateczna ilość czasu na relaks, to wszystko może prowadzić do zaburzeń snu, a co się z tym wiąże, one mogą prowadzić do pogorszenia się stanu naszego życia. Dlatego też, warto wiedzieć, jakie są najczęściej zaburzenia snu i jak można sobie z nimi radzić, tak aby mieć pewność, że uda nam się w porę nad tym zapanować.

 

Dość często spotykana jest bezsenność

 

Jeśli śpimy zbyt mało, bo wybudzamy się bardzo często, albo budzimy się znacznie wcześniej niż powinniśmy, jeśli mamy problemy z zaśnięciem, albo z utrzymaniem snu nocnego. Jeśli taka sytuacja trwa przynajmniej miesiąc i powtarza się trzy razy w tygodniu, to możemy właśnie mówić o bezsenności. Jeśli trwa kilka dni, może być spowodowane stresem, jakimiś traumatycznymi wydarzeniami, a to powoduje, że przechodzi samoistnie. Jednak jeśli taki stan utrzymuje się dłużej, to powinniśmy się dowiedzieć, w jaki sposób możemy z nim walczyć.

 

Jak radzić sobie z bezsennością?

 

Przede wszystkim powinniśmy zacząć od wyszukania przyczyny bezsenności i jej wyeliminowania. W jej pokonaniu jednak mogą też pomóc takie działania jak: odpowiednia dieta, ćwiczenia przed zaśnięciem, albo ciepła kąpiel, utrzymywanie stałej pory kładzenia się do snu i wstawania, czy unikanie silnych emocji na chwilę przed zaśnięciem.

 

Nieleczona bezsenność, która będzie się utrzymywała przez dłuższy czas, może niekorzystanie wpływać na jakość naszego życia. Dlatego też nie wolno nam jej lekceważyć i jak najszybciej powinniśmy poszukać przyczyn, dla których się ona pojawiła.

Joanna Kowalska (Author)