Uncategorized

Co się kryje pod nazwą – zaburzenia afektu

Czasami jest tak, że dobrze znamy jakąś chorobę, albo jakiś problem z pogranicza psychologii i psychiatrii, ale słysząc ich naukową nazwę, nie bardzo wiemy co to jest. Prawda jednak jest taka, że wielu ludzi, nawet takich którzy nie szukają pomocy u specjalisty, tej pomocy potrzebuje, a jeśli my będziemy wiedzieli, co oznacza zachowanie danej osoby, to z pewnością łatwiej będzie nam ją skierować na odpowiednie leczenie.

 

Wiele zaburzeń ma wspólną nazwę

 

Czy spotkaliśmy się już z określeniem zaburzenia afektu? Może nam się wydawać, że jest to takie określenie, pod którym kryje się coś nieznanego, jednak prawda jest taka, że z pewnością każdy z nas spotkał w swoim życiu chociaż jedną osobę, która pasowałaby do tego opisu. Chodzi tutaj o wszelkiego rodzaju zaburzenia, takie jak: depresja, mania czy choroba afektywna dwubiegunowa. Jeśli wiemy, że ktoś choruje na jedno z tych zaburzeń, to wiemy również, że wlicza się do grona osób, które mają zaburzenia afektu.

 

Potrzebna jest pomoc specjalistów

 

Z pewnością przy tego typu problemach zazwyczaj potrzebna jest pomoc specjalistów. To oni będą potrafili przeprowadzić odpowiednie rozmowy, a jeśli one nie pomogą, to mają prawo zapisać odpowiednie leki. Dlatego też, jeśli wiemy, że ktoś z naszych bliskich zmaga się z takim zaburzeniem, to jak najszybciej powinniśmy go zaprowadzić do specjalisty.

 

Podjęcie odpowiedniego działania jest tutaj niezbędne. Co więcej, im szybciej zostanie ono podjęte, tym z pewnością będzie lepiej dla osoby, która choruje na dane zaburzenie.

Joanna Kowalska (Author)