depresja

Co z przyjmowaniem suplementów diety podczas depresji?

Dzisiejszy świat przyzwyczaja nas do samodzielnego radzenia sobie z problemami różnorodnej natury, ponieważ tempo życia najczęściej nie pozwana nam wcale na chodzenie do specjalistów, wizyty same w sobie do tanich nie należą, kolejki na kasę chorych są irracjonalne, a samo przyznanie się do problemów z własnym, obniżonym nastrojem często jest ponad nasze siły. Nie każde złe samopoczucie czy gorszy nastrój jest od razu depresją, czego trzeba mieć świadomość, jednak trzeba również wiedzieć, że przedłużający się taki stan wymaga leczenia.

Pacjent musi zdawać sobie sprawę z problemu

Najważniejszą kwestią, jakiej musimy mieć świadomość w przypadku depresji to dojdzie pacjenta do wniosku – samodzielnego! – że potrzebuje specjalistycznej pomocy, w tym terapii indywidualnej lub grupowej, a także leczenia farmakologicznego. Tutaj jednak czasem bardzo pomocne będą właśnie suplementy diety, jednak zawsze odpowiednio dobrane, najlepiej przez lekarza prowadzącego.

Jakie suplementy będą odpowiednie?

Wśród dostępnych na rynku środków poprawiających nastrój dobrze wybierać jedynie te polecane przez lekarzy, którzy zajmują się naszym przypadkiem. Warto jednak przyjmować specyfiki zawierające zwiększoną dawkę witaminy D3 oraz niezbędnych w takich chwilach minerałów, jak cynk oraz magnez. Także przyjmowanie witamin jest ważnym elementem leczenia. Najlepiej sprawdzą się te z grupy B czy witamina D. W największej liczbie przypadków lekarz przepisuje cały kompleks witamin, mający wspomóc powrót do zdrowia pacjenta.

Joanna Kowalska (Author)