Uncategorized

Czas spędzony z dzieckiem przyniesie wiele dobrego

Jest spore grono rodziców, którzy mają problem jeśli chodzi o zabawę z dzieckiem. Nie potrafimy wejść w role podczas zabawy, nie potrafimy podporządkować się dziecku, które jest kreatorem tej zabawy, a to powoduje, że staje się ona dla nas nudna i męcząca. Jednak warto pamiętać, że taki czas wspólnie spędzony z dzieckiem, może naprawdę wiele dać.

 

Budujemy więź

 

Im więcej poświęcamy dziecku czasu w dzieciństwie, im więcej jesteśmy skupieni na nim i na jego potrzebach, tym większa będzie szansa, że zbudujemy z dzieckiem silną więź. Będzie ono wówczas do nas przychodziło, gdy będzie działo się coś niedobrego, ale także będziemy mogli liczyć na to, że będzie nas odwiedzało, gdy już będzie starsze i będzie miało swoje życie.

 

Nie trzeba wiele wymyślać

 

Dla dziecka najważniejsze jest to, że skupiamy na nim całkowicie swoją uwagę, a nie to, czy bawimy się z nim najdroższymi zabawkami. Dlatego właśnie warto na czas zabawy wyłączyć telefon, odstawić komputer i być faktycznie całkowicie nastawionym na potrzeby dziecka. Wówczas będzie się ono czuło zauważone i docenione, a co się z tym wiąże, nasze relacje z nim będą jeszcze lepsze i będą pełne serdeczności, bliskości, wzajemnego zaufania. To nie oznacza, że musimy się z dziećmi bawić godzinami, jeśli poświęcimy mu 100% uwagi przez godzinę, to będzie to dla niego ważniejsze, niż gdybyśmy byli z nim przez cały dzień, ale ciągle przy okazji, robilibyśmy coś jeszcze.

 

Warto inwestować czas w zabawy z dziećmi, bo to wszystko będzie procentowało w przyszłości, gdy dzieci mimo upływu czasu, nadal chętnie będą spędzały czas w naszym towarzystwie.

Joanna Kowalska (Author)