Uncategorized

Czas spędzony z dzieckiem przyniesie wiele dobrego

Jest spore grono rodziców, którzy mają problem jeśli chodzi o zabawę z dzieckiem. Nie potrafimy wejść w role podczas zabawy, nie potrafimy podporządkować się dziecku, które jest kreatorem tej zabawy, a to powoduje, że staje się ona dla nas nudna i męcząca. Jednak warto pamiętać, że taki czas wspólnie spędzony z dzieckiem, może naprawdę wiele dać.

 

Budujemy więź

 

Im więcej poświęcamy dziecku czasu w dzieciństwie, im więcej jesteśmy skupieni na nim i na jego potrzebach, tym większa będzie szansa, że zbudujemy z dzieckiem silną więź. Będzie ono wówczas do nas przychodziło, gdy będzie działo się coś niedobrego, ale także będziemy mogli liczyć na to, że będzie nas odwiedzało, gdy już będzie starsze i będzie miało swoje życie.

 

Nie trzeba wiele wymyślać

 

Dla dziecka najważniejsze jest to, że skupiamy na nim całkowicie swoją uwagę, a nie to, czy bawimy się z nim najdroższymi zabawkami. Dlatego właśnie warto na czas zabawy wyłączyć telefon, odstawić komputer i być faktycznie całkowicie nastawionym na potrzeby dziecka. Wówczas będzie się ono czuło zauważone i docenione, a co się z tym wiąże, nasze relacje z nim będą jeszcze lepsze i będą pełne serdeczności, bliskości, wzajemnego zaufania. To nie oznacza, że musimy się z dziećmi bawić godzinami, jeśli poświęcimy mu 100% uwagi przez godzinę, to będzie to dla niego ważniejsze, niż gdybyśmy byli z nim przez cały dzień, ale ciągle przy okazji, robilibyśmy coś jeszcze.

 

Warto inwestować czas w zabawy z dziećmi, bo to wszystko będzie procentowało w przyszłości, gdy dzieci mimo upływu czasu, nadal chętnie będą spędzały czas w naszym towarzystwie.

Joanna Kowalska (Author)

Komentarze

  1. Aga

    Nigdy nie wiem, co mam robić z tymi wszystkimi lalkami, które daje mi córka

  2. Michał

    Ja przy dzieciach cofam się do lat młodości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *