Uncategorized

Czasami wsparcie społeczne jest niezbędne

W naszym życiu często pojawiają się sytuacje, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić. Budzą one w nas zbyt duże emocje, zbyt wiele się wówczas dzieje, a to sprawia, że jesteśmy przeładowani, czujemy się zagubieni i potrzebujemy wówczas wsparcia innych osób. Dlatego też warto sobie zdawać sprawę z tego, jak ważne jest to, abyśmy mieli dookoła siebie życzliwych ludzi.

Wsparcie społeczne może mieć różne wymiary

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli chodzi  wsparcie społeczne, to może być ono udzielone przez grupę, albo przez kilka osób. Najważniejsze jednak jest tutaj to, że osoby udzielające takiego wsparcia społecznego, poprzez swoje zachowanie, rozmowę z nami i oferowaną pomoc, mogą znacznie ułatwić poradzenie sobie z zaistniałą sytuacją i sprawić, że łatwiej takiej osobie, która potrzebuje wsparcia, będzie się wracało do zwykłego życia.

Czasami to jednostronna informacja

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że takie wsparcie społeczne może się opierać na zaangażowaniu obydwóch stron i ich rozmowie, ale może się też okazać, tak, że zaangażowana będzie tylko jedna strona i ona będzie przekazywała informacje. Najważniejsze jednak jest tutaj to, że osoba w potrzebie, nie jest pozostawiona sama sobie i ma kogoś, kto jest przy niej w tych trudnych chwilach.

 

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że takie wsparcie społeczne jest niezwykle ważne, dlatego też powinniśmy je okazywać każdemu, kto boryka się z jakimś większym problemem, aby czuł, że nie jest w tym wszystkim sam.

Joanna Kowalska (Author)