Uncategorized

Czasami wsparcie społeczne jest niezbędne

W naszym życiu często pojawiają się sytuacje, z którymi nie jesteśmy w stanie sobie sami poradzić. Budzą one w nas zbyt duże emocje, zbyt wiele się wówczas dzieje, a to sprawia, że jesteśmy przeładowani, czujemy się zagubieni i potrzebujemy wówczas wsparcia innych osób. Dlatego też warto sobie zdawać sprawę z tego, jak ważne jest to, abyśmy mieli dookoła siebie życzliwych ludzi.

Wsparcie społeczne może mieć różne wymiary

Warto sobie zdawać sprawę z tego, że jeśli chodzi  wsparcie społeczne, to może być ono udzielone przez grupę, albo przez kilka osób. Najważniejsze jednak jest tutaj to, że osoby udzielające takiego wsparcia społecznego, poprzez swoje zachowanie, rozmowę z nami i oferowaną pomoc, mogą znacznie ułatwić poradzenie sobie z zaistniałą sytuacją i sprawić, że łatwiej takiej osobie, która potrzebuje wsparcia, będzie się wracało do zwykłego życia.

Czasami to jednostronna informacja

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że takie wsparcie społeczne może się opierać na zaangażowaniu obydwóch stron i ich rozmowie, ale może się też okazać, tak, że zaangażowana będzie tylko jedna strona i ona będzie przekazywała informacje. Najważniejsze jednak jest tutaj to, że osoba w potrzebie, nie jest pozostawiona sama sobie i ma kogoś, kto jest przy niej w tych trudnych chwilach.

 

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że takie wsparcie społeczne jest niezwykle ważne, dlatego też powinniśmy je okazywać każdemu, kto boryka się z jakimś większym problemem, aby czuł, że nie jest w tym wszystkim sam.

Joanna Kowalska (Author)

Komentarze

  1. Hania

    Kiedy zmarła moja mama, takie wsparcie ze strony najbliższych bardzo mi pomogło

  2. Miłosz

    Zawsze jestem zaskoczony, jak ludzie się jednoczą przy różnych kataklizmach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *