Uncategorized

Czego przeciwieństwem jest syntonia?

Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że przez wielu lekarzy, różnego rodzaju schorzenia są postrzegane jako choroby na dwóch różnych biegunach, które choć odnoszą się do podobnych sytuacji, to jednak znacznie się między sobą różnią i są swoimi przeciwieństwami.

 

Czym jest autyzm?

 

Z pewnością wielu z nas spotkało się z określeniem autyzmu. Oczywiście są jego różne stopnie, jednak ogólnie w tej chorobie, chory zamyka się na świat zewnętrzny, ma mniejsze albo większe problemy z nawiązywaniem kontaktów i z życiem w społeczeństwie. Nie potrafi nawiązywać znajomości, ma problemy z podstawowym komunikowaniem się. Jednak warto sobie zdawać sprawę z tego, że po drugiej stronie tej linii, znajduje się syntonia.

 

Czym ona jest?

 

Jeśli zastanawiamy się na czym polega syntonia, to musimy wiedzieć, że jest to cecha, pozwalająca na chętne i bezproblemowe porozumienie się z otoczeniem. Takie osoby nie mają żadnych problemów z nawiązywaniem nowych znajomości i z włączaniem się w funkcjonowanie większej grupy. Często o takich osobach mówi się, że nadają one na tych samych falach co my. Z pewnością przez wielu ludzi jest to bardzo pożądana cecha, bo przecież żyjemy w społeczeństwie, a to oznacza, że nie da się uciec od interakcji z innymi osobami.

 

Warto szukać w swoim otoczeniu osób, których jedną z cech osobowości jest syntonia. Nie ulega wątpliwości, że nie będziemy mieli problemów, aby znaleźć z nimi wspólny język, a to sprawi, że tego typu interakcje będą naprawdę przyjemne i będziemy w nich jeszcze chętniej uczestniczyć.

Joanna Kowalska (Author)