Uncategorized

Czy dokuczają nam omamy

Czasami może być tak, że odczuwamy jakieś doznania zmysłowe, chociaż tak naprawdę w ogóle ich tam nie powinno być, ponieważ w naszym otoczeniu nie ma bodźców, które mogłyby takie doznania powodować. Jeśli tak się dzieje, to może się okazać, że mamy problem z omamami. Dlatego właśnie, im więcej się dowiemy na ich temat, tym z pewnością będzie lepiej.

 

Jaki jest typ omamów?

 

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że możemy wyróżnić różne typy omamów. Mogą one być słuchowe, a więc będzie nam się wydawało, że coś usłyszeliśmy, może to być stuk, ale może się także okazać, że będziemy słyszeli rozmowę prowadzoną przez wiele osób. Poza tym możemy mieć też omamy wzrokowe, kiedy to będzie nam się wydawało, że widzimy jakieś cienie, ale może też być tak, że będziemy przekonani iż widzimy drugiego człowieka, a nawet zjawiska i kształty, które będą zaliczały się do science-fiction

 

Mogą się wiązać z dotykiem

 

Jednak musimy zdawać sobie sprawę również z tego, że omamy mogą się wiązać z uczuciem dotykania, kłucia, może nawet dojść do sytuacji, gdy osobie chorej, będzie się wydawało, że jej narządy wewnętrzne są ściskane, albo się unoszą. Jeżeli tylko mamy podejrzenie, że towarzyszą nam omamy, to powinniśmy poszukać pomocy. Z pewnością nie powinniśmy tego ignorować, bo nieleczone mogą się tylko pogłębiać, a wówczas będzie jeszcze gorzej.

 

Omamy mogą przyjmować różną formę, co więcej mogą mieć także różne stopnie nasilenia. Im prędzej więc udamy się z tym problemem do lekarza, tym z pewnością będzie lepiej.

 

Joanna Kowalska (Author)