nerwica, Uncategorized

Czy można samodzielnie przetrwać załamanie nerwowe?

Załamanie nerwowe w czasach, w których obecnie nam przyszło żyć nikogo już w zasadzie nie dziwi. Poradnie psychiatryczne oraz psychologiczne zapełniają się powoli, a chorych wcale nie ubywa. Stres, życie czysto konsumpcyjne i brak możliwości skupienia się na tym, co ważne, na wartościach i rodzinie powoduje, że coraz częściej podupadamy na naszym zdrowiu. Na szczęście jeśli tylko uświadomimy sobie nasz problem, będziemy w stanie pokonać go samodzielnie.

Kryzys nie jest chorobą

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, że kryzys, jaki każdy może przechodzić w jakiś trudniejszym i wymagającym zmian etapie życia, nie jest schorzeniem, a przejściowymi komplikacjami. Jest to sytuacja, w obliczu której zawodzą nas sposoby radzenia sobie z nimi i opada na nas bezsilność. To najlepszy moment, aby coś zmienić w życiu i zacząć podążać w jaśniejszą, lepszą stronę.

Pamiętaj o równowadze

Z pewnością żaden kryzys nie pozostawia miejsca na możliwość zrezygnowania z pracy zarobkowej. Pamiętaj jednak ,że spokój ducha i harmonię osiągniesz jedynie wtedy, kiedy skoncentrujesz się na osiąganiu równowagi pomiędzy pracą oraz czasem odpoczynku. Wiele problemów jest również związanych z kłopotami w pracy, które zdarza nam się przenosić do życia prywatnego. To duży błąd –zacznij wychodzić w czasie wolnym z domu, zażywaj ruchu na świeży, powietrzu, znajdź sobie zajęcie, które będzie sprawiało ci frajdę. Tak będzie łatwiej szukać pozytywów i wyjścia nawet z najtrudniejszej sytuacji.

Joanna Kowalska (Author)