nerwica

Czy nerwicę można samodzielnie zdiagnozować?

W naszym społeczeństwie, które żyje szybko i które żyje przede wszystkim w ogromnym stresie nietrudno o różnorodne schorzenia, związane przede wszystkim z naszą kruchą dzisiaj i delikatną psychiką. Jedną z często pojawiających się schorzeń wymagających terapii oraz leczenia są nerwice. Ich objawy mogą być związane z fobiami, lękami, kłopotami w nawiązywaniu czy utrzymywaniu relacji partnerem czy z dziećmi. Charakter objawów może być zarówno somatyczny, jak i czysto emocjonalny. Co gorsza, nerwica jest w stanie negatywnie wpływać na naszą koncentrację, uwagę, percepcję czy pamięć oraz zdolność przyswajania i zapamiętywania nowych rzeczy.

Najczęściej występujące objawy somatyczne

Nietrudno nerwicę pomylić z dowolnym w zasadzie schorzeniem, związanym stricte z jakimś defektem naszego organizmu. Cierpiąc na nerwicę możemy borykać się z zawrotami głowy, kołataniem serca, uderzeniami fal gorąca oraz z czerwienieniem się na twarzy, uczuciem duszności, sztywnością, obolałością ciała, zaburzeniami układu pokarmowego, bólami głowy czy kręgosłupa. Objawów jest naprawdę wiele, a każdy może pasować do dziesiątków różnych schorzeń. Jeśli podejrzewamy jednak coś niepokojącego, lepiej dla własnego dobra udać się do lekarza. Niezbędna jest również zastosowana terapia.

Terapia nerwicy

Leczenie nerwicy może mieć dzisiaj naprawdę różne oblicza. W pierwszej kolejności jednak trzeba zadbać o spotkanie ze specjalistą, który potwierdzi lub obali naszą teorię dotyczącą zdrowia. Ważna będzie w przypadku pozytywnej diagnozy odpowiednia terapia, która będzie mieć za cel osłabienie lub całkowite wyeliminowanie wszystkich objawów.

Joanna Kowalska (Author)