Uncategorized

Czy wnosząc pozew o rozwód jesteś winna rozpadu małżeństwa?

O trwałości związków oraz jakości związków dzisiaj można by wiele opowiadać. W Polsce jest coraz więcej rozwodów – wedle danych statystycznych rocznie rozwodzi się około sześćdziesięciu pięciu tysięcy par, gdzie za powód najczęściej podawane jest niedopasowanie seksualne albo problemy finansowe –to w pierwszych latach małżeństwa, po kilku latach małżeństwa – zdrady. Najwięcej pozwów rozwodowych wnoszą dzisiaj kobiety, słysząc z wielu stron, że to one są winne zaistniałej sytuacji.

Kiedyś nie było takich sytuacji

W rodzinach często można słyszeć, że kobieta rozwodzi się w zasadzie bez żadnego powodu, przez co może być nieco odsunięta od życia rodzinnego. Taka decyzja jest oczywiście osobista decyzją, w którą nikt nie powinien ingerować, szczególnie, że czasy się zmieniają. Kiedyś mężczyzna miał niejako przyzwolenie na zdrady, ponieważ kobieta obciążona potomstwem zwyczajnie nie miałaby się gdzie udać. Wiele małżeństw dzisiaj, chociaż martwych, dalej figuruje w papierach jako małżeństwo, nawet jeśli od dawna nie mieszkają ze sobą lub ze sobą w ogóle rozmawiają. Taki stan rzeczy wciąż uważany jest za naturalny.

Nie zawsze po ślubie jest idealnie

Życie jednak zawsze plecie swoje historie. Mówi się, że to kobiety po ślubie zamieniają się z księżniczek w zołzy, ale zdarza się, że panowie, którzy zdobyli to, o co warto było zawalczyć, stawali się zupełnie innymi ludźmi, przestawali o siebie dbać, czy dbać o swój związek. Bywały historie, w których wychodziły na jak dziwne nawyki czy uzależnienia, które skutecznie kończyły związek. Warto jedynie pamiętać, ze rozwód jest wspólną decyzją, która nikogo nie obarcza winą za to wydarzenie.

Joanna Kowalska (Author)