Uncategorized

Dość często zdarza się hipochondria

Z pewnością zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje wiele różnych schorzeń na które można zachorować. Jedne są bardziej, inne mniej uciążliwe. Jednak trzeba sobie z nich zdawać sprawę, ponieważ tylko wówczas będziemy mogli w odpowiedni sposób sobie z nimi radzić. Zwłaszcza jeśli dotyczą nas, albo bliskiej nam osoby.

 

Hipochondria może być uciążliwa

 

Na początku może nam się wydawać, że nie ma nic złego w tym, że ktoś z naszych bliskich mocno skupia się na sobie i na swoim zdrowiu. Faktycznie, jeśli jest to w granicach rozsądku, jeśli jest spowodowane dbałością o siebie, to nie mamy się czym martwić. Jednak jeśli zauważymy, że dana osoba coraz częściej wyszukuje w sobie różne choroby, że potrafi godzinami wyszukiwać przyczyn jakichś objawów, to powinniśmy stać się bardziej uważni. Może się okazać, że jest to objaw hipochondrii, a to już może być groźne.

 

Chęć zwrócenia na siebie uwagi

 

Wiadomo, że osoby chore mogą liczyć na większe zainteresowanie ze strony otoczenia, a czasami także na specjalne profity. Dlatego może się okazać, że nasz hipochondryk chce zwrócić na siebie, świadomie albo i nie, uwagę otoczenia. Jeśli ją otrzyma, to może się okazać, że objawy hipochondrii się zmniejszą. Jeśli jednak takiego zainteresowania nie otrzyma, to może się okazać, że tych chorób, które zacznie u siebie wynajdywać będzie coraz więcej, a nawet może dojść do sytuacji, gdy będzie przekonany, że umiera, choć lekarz tego nie stwierdzi.

 

Wbrew pozorom życie z osobą, która choruje na hipochondrię może być bardzo trudne. Dlatego też, im szybciej zaczniemy szukać pomocy, tym szybciej uda się uniknąć poważniejszych problemów.

Joanna Kowalska (Author)

Komentarze

  1. Kamila

    Nie wyobrażam sobie takiej choroby

  2. Olek

    Moja mama swego czasu z tym walczyła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *