Uncategorized

Jakie są dzisiejsze kobiety sukcesu pod względem psychologicznym?

O dzisiejszych kobietach sukcesu można wiele powiedzieć, poza tym, że potrafią nawiązywać bliskie, szczere relacje z drugim człowiekiem. Na pierwszy rzut oka są prawdziwymi, urodzonymi szczęściarami, ponieważ mają nie tylko świetne płatne prace, mają plany na przyszłość czy atrakcyjny wygląd. W głębi duszy są sfrustrowane tym, że każdy kolejny, krótki związek ostatecznie kończy się fiaskiem. Większość z  nich uważa, że wartościowe relacje są daleko poza ich zasięgiem.

Dlaczego zbudowanie silnych relacji staje się niemożliwe?

Mimo, że nasze czasy uważane są za bardzo nowoczesne, w dalszym ciągu trwa przekonanie o patriarchalnym systemie, w którym to mężczyzna jest głową rodziny i to on jest odpowiedzialny za przynoszenie do domu odpowiedniej sumy pieniędzy. Jeśli mężczyzna nie jest w stanie pod tym względem imponować kobiecie oraz innym, czuje się niedoceniony, często wręcz niedowartościowany, a jego męskość jest zwyczajnie zagrożona przez partnerkę. Na początku związku może się partnerowi wydawać, że taki stan rzeczy w ogóle w niczym mu przeszkadza, jednak z czasem na tym polu wywiązuje się konflikt.

Jak wygląda codzienność?

Mężczyźni w takich chwilach poszukują dla siebie głównie dużo słabszej kobiety – pod każdym względem, przy której będzie wyglądał jak prawdziwy mężczyzna. Oczywiście nie można generalizować, ponieważ zdarzają się tez panowie cieszący się sukcesami swoich partnerek oraz dopingujący je, jednak często są to dużo starsi panowie, którzy swój sukces już osiągnęli. Kobiety sukcesu bardzo często szukają remedium dla swojej samotności – na przykład kupują stosy niepotrzebnych przedmiotów, aby jakoś wynagrodzić sobie brak partnera.

Joanna Kowalska (Author)