Uncategorized

Koniec może być początkiem czegoś pięknego

Większość ludzi nie lubi zmian, a im one mają być większe tym większe są przed nimi obawy. Lubimy to co znane, co jest sprawdzone, zapominając jednocześnie, że z każdą zmianą pojawiają się nowe możliwości, nowe szanse i to, że coś się zmienia, wcale nie musi oznaczać, że ta zmiana będzie na gorsze.

 

Możemy się rozwijać

 

Lubimy swoją pracę, bo wykonujemy ją od lat, wszystko znamy i nawet z zamkniętymi oczami możemy wypełniać najważniejsze pisma? Z jednej strony taka rutyna daje nam poczucie bezpieczeństwa, jednak musimy zdawać sobie sprawę z tego, że prowadzi także do stagnacji, a co się z tym wiąże, przestajemy się rozwijać. Dlatego też, dobrze jest czasami zmienić pracę, podjąć nowe wyzwania, które sprawią, że będziemy mogli się rozwijać, będziemy mogli nauczyć się czegoś nowego, a takie pozytywne doświadczenia sprawią, że znowu zyskamy na pewności siebie i odnajdziemy radość z życia.

 

Nawet nagłe zmiany mogą być dobre

 

Nie jest jeszcze źle, jeśli do zmiany możemy się przygotować, jeśli wiemy o niej prędzej. Czasami jednak spada ona na nas nagle i wówczas stres z nią związany może być jeszcze większy. Nie mniej, warto pamiętać, że bardzo ważne będzie tutaj nasze nastawienie. Jeśli od początku zaczniemy sobie wmawiać, że nie damy rady, że jest źle, że taka zmiana jest bez sensu, to z pewnością trudniej będzie nam się z nią pogodzić, a co się z tym wiąże, trudniej będzie nam zaakceptować te pozytywne rzeczy, które będzie ona ze sobą niosła.

 

Czasami zmiany są potrzebne, bo dzięki temu możemy się obudzić ze stagnacji, zrobić dla siebie coś dobrego. Dlatego też, tak ważne jest to, aby nie nastawiać się, że wszystkie zmiany są złe.

Joanna Kowalska (Author)