depresja, Uncategorized

Leczenie depresji metodami naturalnymi

Chorowanie na depresje dotyka dzisiaj coraz większy i coraz szybciej zwiększający się odsetek ludzi i widać to choćby po ilości wpisów a forach internetowych czy po ilościach poradników, jakie powstają dla takich ludzi oaz dla ich bliskich, którzy nie wiedzą, jak poradzić sobie z taką sytuacją. Jednym z najpopularniejszych metod radzenia sobie ze schorzeniem jest przyjmowanie leków, jednak dzisiaj coraz większą popularność zdobywają metody naturalne. Jak się okazuje, ich skuteczność może być lepsza i bardziej długotrwała.

Zacznij uprawiać sport

Dla osoby chorej na depresję niezwykle trudne jest zdobycie się do jakiegokolwiek działania czy wysiłku, jednak trzeba wiedzieć i pamiętać, że dzięki wysiłkowi fizycznemu w naszym organizmie uwalniane są endorfiny, a regularne treningi jedynie poprawiają nasze samopoczucie. Endorfiny wpływają także pozytywnie na naszą samoocenę, bardzo ważną w procesie leczenia depresji. Minimalnym pułapem są ćwiczenia wykonywane trzy razy w tygodniu przez minimum trzydzieści minut, chociaż nie daje się tu specjalnie górnej granicy.

Nie izoluj się

Depresja wpędza nas w cztery ściany naszego mieszkania i sprawia, że nie chcemy nikogo widzieć ani z nikim rozmawiać, jednak jest to jedno z najgorszych rozwiązań. Biscy są nam potrzebni, abyśmy czuli, że jesteśmy kochani i potrzebni. Potrzebujemy również znajomych, towarzystwa, z którym będzie można wyjść na miasto i cieszyć się z mało ważnych rzeczy. Jeśli nie masz znajomych, poszukaj ich, zapisz się do klubu sportowego albo na jakieś warsztaty.

Joanna Kowalska (Author)

Komentarze

  1. Ewelina

    Sposobów pewnie jest znacznie więcej, prawda?

  2. Kinga

    Ja dzięki parafialnej oazie zaczęłam stawać na nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *