depresja, Uncategorized

Leczenie depresji metodami naturalnymi

Chorowanie na depresje dotyka dzisiaj coraz większy i coraz szybciej zwiększający się odsetek ludzi i widać to choćby po ilości wpisów a forach internetowych czy po ilościach poradników, jakie powstają dla takich ludzi oaz dla ich bliskich, którzy nie wiedzą, jak poradzić sobie z taką sytuacją. Jednym z najpopularniejszych metod radzenia sobie ze schorzeniem jest przyjmowanie leków, jednak dzisiaj coraz większą popularność zdobywają metody naturalne. Jak się okazuje, ich skuteczność może być lepsza i bardziej długotrwała.

Zacznij uprawiać sport

Dla osoby chorej na depresję niezwykle trudne jest zdobycie się do jakiegokolwiek działania czy wysiłku, jednak trzeba wiedzieć i pamiętać, że dzięki wysiłkowi fizycznemu w naszym organizmie uwalniane są endorfiny, a regularne treningi jedynie poprawiają nasze samopoczucie. Endorfiny wpływają także pozytywnie na naszą samoocenę, bardzo ważną w procesie leczenia depresji. Minimalnym pułapem są ćwiczenia wykonywane trzy razy w tygodniu przez minimum trzydzieści minut, chociaż nie daje się tu specjalnie górnej granicy.

Nie izoluj się

Depresja wpędza nas w cztery ściany naszego mieszkania i sprawia, że nie chcemy nikogo widzieć ani z nikim rozmawiać, jednak jest to jedno z najgorszych rozwiązań. Biscy są nam potrzebni, abyśmy czuli, że jesteśmy kochani i potrzebni. Potrzebujemy również znajomych, towarzystwa, z którym będzie można wyjść na miasto i cieszyć się z mało ważnych rzeczy. Jeśli nie masz znajomych, poszukaj ich, zapisz się do klubu sportowego albo na jakieś warsztaty.

Joanna Kowalska (Author)