Uncategorized

Mobbing ciągle się zdarza

Potępiamy agresje, zwracamy na nią uwagę i staramy się eliminować jej źródła, a jeśli jesteśmy jej ofiarą, to staramy się unikać osób i sytuacji, w których tej agresji doświadczamy. Trzeba jednak sobie zdawać sprawę z tego, że niektóre wyniszczające działania, które mają za zadanie zachwiać naszą pewnością siebie i zniszczyć naszą psychikę, mogą być zakamuflowane i na początku nawet nie musimy sobie z nich zdawać sprawy.

 

W pracy często spotykany jest mobbing

 

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w firmach nadal bardzo często można spotkać się ze zjawiskiem mobbingu. Jest to długotrwałe nękanie jakiejś osoby, robienie z niej kozła ofiarnego, dawanie jej zadań, których nie ma możliwości wykonać, a to wszystko ma doprowadzić do zniszczenia jej psychiki i udowodnienia jej, że do niczego się nie nadaje. Są to zazwyczaj bardzo subtelne działania, których na początku można nawet nie zauważać, jednak z czasem mogą się pogłębiać prowadząc do niebezpiecznych sytuacji.

 

Może iść lawinowo

 

Może się okazać, że osoba, która jest ofiarą mobbingu ze strony szefostwa, w wyniku stresu z tym związanego zaczyna prześladować innego pracownika, który jest w hierarchii firmowej niżej niż ona. Dlatego trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że mobbing jest zachowaniem patologicznym, a więc zawsze należy dążyć do jego jak najszybszego wyeliminowania.

 

Mobbing, który będzie trwał latami i będzie się pogłębiał, może prowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu, albo nawet do samobójstwa, dlatego też nie można go ignorować.

Joanna Kowalska (Author)

Komentarze

  1. Sławek

    Przy takim czymś trzeba jak najszybciej działać

  2. Antek

    W poprzedniej firmie były takie problemy, dlatego się ewakuowałem stamtąd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *