Uncategorized

Na czym polega schizofrenia?

W oparciu o to schorzenie powstało już wiele filmów, jednak prawda jest taka, że nadal wiemy o nim stosunkowo niewiele. Choroba ta, atakuje zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a pierwsze jej objawy mogą się pojawiać w stosunkowo wczesnym wieku. Dlatego też, im szybciej zostaną rozpoznane, tym szybciej można rozpocząć odpowiednie leczenie, którego zadaniem będzie spowolnienie całego procesu.

 

Czym jest schizofrenia?

 

Schizofrenia to dosłownie rozpad umysłu, a więc sytuacja, w której człowiek coraz mniej żyje w świecie rzeczywistym, a coraz bardziej skupia się na przeżyciach wewnętrznych, co sprawia, że w końcu zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, odczuwając pustkę. Takie zachowania pogłębiają się stopniowo, a więc jeśli tylko mamy podejrzenia, że kogoś z naszych bliskich dopadła schizofrenia, to jak najszybciej powinniśmy nasze obawy skonsultować ze specjalistami. Zwłaszcza, że im bardziej będzie się pogłębiać, tym mocniej będzie rozbita taka osoba, a co się z tym wiąże, zaczną się pojawiać sprzeczne sądy, myślenie.

 

Są różne metody działania

 

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że istnieją różne rodzaje schizofrenii, a co się z tym wiąże, potrzebują one także różnego sposobu leczenia. Dlatego też, tak ważne jest to, aby jak najszybciej ją rozpoznać i żeby postawić odpowiednią diagnozę. Jeśli jest wcześnie wykryta, to daje to szansę na jej wyleczenie w 30-40%. Do tego, można korzystać z coraz lepszych leków, które pomagają zapanować nad chorobą.

 

Koniecznie zobaczmy jakie są objawy schizofrenii, co powinno nas zaniepokoić, tak abyśmy mieli pewność, że w porę udamy się do specjalisty.

Joanna Kowalska (Author)

Komentarze

  1. Daria

    Nie wyobrażam sobie takiego zamknięcia

  2. Emil

    Mam nadzieję, że mnie to nie spotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *