Uncategorized

Na czym polega schizofrenia?

W oparciu o to schorzenie powstało już wiele filmów, jednak prawda jest taka, że nadal wiemy o nim stosunkowo niewiele. Choroba ta, atakuje zarówno mężczyzn, jak i kobiety, a pierwsze jej objawy mogą się pojawiać w stosunkowo wczesnym wieku. Dlatego też, im szybciej zostaną rozpoznane, tym szybciej można rozpocząć odpowiednie leczenie, którego zadaniem będzie spowolnienie całego procesu.

 

Czym jest schizofrenia?

 

Schizofrenia to dosłownie rozpad umysłu, a więc sytuacja, w której człowiek coraz mniej żyje w świecie rzeczywistym, a coraz bardziej skupia się na przeżyciach wewnętrznych, co sprawia, że w końcu zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością, odczuwając pustkę. Takie zachowania pogłębiają się stopniowo, a więc jeśli tylko mamy podejrzenia, że kogoś z naszych bliskich dopadła schizofrenia, to jak najszybciej powinniśmy nasze obawy skonsultować ze specjalistami. Zwłaszcza, że im bardziej będzie się pogłębiać, tym mocniej będzie rozbita taka osoba, a co się z tym wiąże, zaczną się pojawiać sprzeczne sądy, myślenie.

 

Są różne metody działania

 

Trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że istnieją różne rodzaje schizofrenii, a co się z tym wiąże, potrzebują one także różnego sposobu leczenia. Dlatego też, tak ważne jest to, aby jak najszybciej ją rozpoznać i żeby postawić odpowiednią diagnozę. Jeśli jest wcześnie wykryta, to daje to szansę na jej wyleczenie w 30-40%. Do tego, można korzystać z coraz lepszych leków, które pomagają zapanować nad chorobą.

 

Koniecznie zobaczmy jakie są objawy schizofrenii, co powinno nas zaniepokoić, tak abyśmy mieli pewność, że w porę udamy się do specjalisty.

Joanna Kowalska (Author)