terapia nerwicy

Nerwica – czy grozi również naszym dzieciom?

Czasem wydaje nam się, że takie choroby cywilizacyjne i związane przede wszystkim ze stresem oraz z tempem dzisiejszego życia związane są jedynie z dorosłym życiem. Rodzajów nerwicy jest jednak znacznie więcej i niekoniecznie dotyka ona jedynie osoby dorosłe. Może objawiać się na wiele różnych sposobów, może być również powodowana różnymi przyczynami czy wydarzeniami, jakie mają miejsce na przykład w domu czy w szkole. Nie wolno bagatelizować żadnych z nich, tylko od razu reagować.

Trudna do zdiagnozowania

Chociaż samo zaburzenie i jednostka chorobowa nie jest prosta do rozpoznania oraz leczenia, trzeba się wszystkim niepokojącym sygnałom dokładnie przypatrywać. Objawem może być jakiś powtarzany cyklicznie gest czy ruch, obgryzanie paznokci, obsesyjne sprawdzanie czegoś, dopytywanie się wciąż o te same rzeczy czy podchodzenie z lękiem do codziennych czynności lub zaniechanie innych, które do tej pory były przez dziecko wykonywane normalnie, bez żadnych przeszkód. Jeśli tylko coś niepokojącego zauważymy, koniecznie musimy dowiedzieć się, co jest podłożem, aby móc skutecznie schorzenie wyleczyć.

Nie bagatelizuj, działaj

Nerwicę, nawet w początkowym jej stadium, nie wolno bagatelizować, jeśli więc nasze dziecko zaczyna zachowywać się nieco inaczej, niż zwykle, koniecznie musimy podjąć odpowiednie kroki. Najskuteczniejsza okazuje się dzisiaj terapia nerwicy , rodzaj leczenia nie farmakologicznego, które wedle wszystkich poczynionych badań przynosi dzisiaj zaskakująco dobre rezultaty.

Joanna Kowalska (Author)