depresja, sen, terapia nerwicy

Niezawodne kołdry obciążeniowe

Kołdry obciążeniowe można uznać za rewolucyjny produkt, który dba o nasze zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Kołdry sensoryczne, bo również spotkamy się i z takim nazewnictwem, stanowią doskonałe rozwiązanie w ramach wielu dolegliwości. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że kołdra obciążeniowa jest niefarmaceutycznym antidotum na bezsenność, nerwicę, depresję, wszelkiego rodzaju bóle oraz wiele zaburzeń psychofizycznych jak na przykład ADHD, Zespół Aspergera czy też zaburzenia integracji sensorycznej. Z kołder obciążeniowych korzystają kobiety borykające się z menopauzą oraz wszyscy, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia, czyli jednocześnie zdrowo się wysypiać i regenerować swój organizm dzięki głębokiemu i zdrowemu snu.

 

Kołdra obciążeniowa – w czym tkwi jej sekret działania?

 

Zanim dowiemy się o sekrecie działania kołdry sensorycznej, bardzo ważna jest kwestia zrozumienia, czym są dokładnie receptory proprioceptywne. Są to receptory, które odbierają bodźce związane z uciskiem, ustawieniem i ruchem ciała w przestrzeni. Są umieszczone w mięśniach i ścięgnach, a więc jeśli tylko coś dzieje się z nimi nie tak, zaburzone zostaje właściwe odbieranie bodźców płynących ze świata zewnętrznego. Skutkuje to zwykle zwiększonym napięciem mięśniowym, ale też wieloma zaburzeniami psychofizycznymi. Sekret kołdry tkwi w jej obciążeniu, które pozytywnie wpływa na odbieranie bodźców zewnętrznych, jak i umożliwia lepsze kontrolowanie własnych emocji. Kołdra sensoryczna działa stabilizująco na receptory proprioceptywne, dając efekt w ich pobudzeniu lub wyciszeniu. Mówiąc o skutecznym działaniu kołder obciążeniowych, mamy bowiem na myśli zarówno zbawienny wpływ na nadwrażliwość, jak i podwrażliwość sensoryczną.

 

Uspokajający ciężar, czyli zbawienny wpływ kołdry sensorycznej na różne dolegliwości

 

Rewolucyjny, a zarazem zbawienny wpływ kołdry sensorycznej na nasz układ proprioceptywny niesie ze sobą szereg korzyści zdrowotnych. Tytułową kołdrę chwalą sobie osoby borykające się z bezsennością, nerwicą, depresją oraz fibromialgią, czyli przewlekłym bólem. Za niewątpliwy sukces uznaje się fakt, że aż 63% osób, które zaczęło używać kołdry obciążeniowe, zauważyło u siebie zmniejszenie problemów społecznych, 78% odczuło na własnej skórze, czym dokładnie jest prawdziwy relaks i rozluźnienie, a 91% badanych zgodnie stwierdziło, że użytkowanie kołdry sensorycznej jest przyjemniejsze niż tej tradycyjnej.

 

Kołdra sensoryczna a stres

 

Stres niestety dotyka każdego z nas. Umiejętne radzenie sobie z nim to sztuka, jakiej należy nauczyć się, ale też wspierać się tak doskonałymi pomocami, jakie stanowią kołdry sensoryczne dla dorosłych. Ich obciążenie działa na nasz organizm, stabilizując napięcie, a więc jednocześnie umożliwiając użytkownikom kołder zbawienny relaks. Dzięki łagodzeniu napięć możemy zadbać o tzw. samoorganizację, która jest niezwykle potrzebna w ramach pozbywania się stresu i tłumienia negatywnych emocji.

 

Kołdra obciążeniowa potrzebna do spania

 

Aby mówić o rzeczywiście jakościowym śnie, który pomaga naszemu organizmowi zregenerować się w odpowiedni sposób, potrzebujemy w jego ramach wyjątkowych warunków. Oprócz przewietrzonego pomieszczenia, odpowiedniej diety, regularnej aktywności fizycznej potrzebne jest nam tak skuteczne wsparcie, jak kołdra sensoryczna dla dorosłych. Dzięki zbawiennemu obciążeniu wyregulowuje się produkcja hormonów mających pozytywny wpływ na nasz głęboki sen, wypoczynek oraz pokłady energii kolejnego dnia. Dokładnie chodzi o melatoninę i serotoninę, które jak wiadomo, są składnikami szeregu leków przeciwdepresyjnych. Zamiast dostarczać je w sposób sztuczny i nigdy nie wiadomo czy skuteczny, zdecydowanie lepiej zapewnić sobie wsparcie w postaci kołdry sensorycznej ograniczającej symptomy nerwowe.

 

Mniejsze ryzyko wystąpienia depresji a kołdra sensoryczna

 

Depresja jest chorobą cywilizacyjną, która z roku na rok dotyka coraz więcej osób spośród naszego społeczeństwa. To właśnie te osoby opiniują kołdry obciążeniowe dla dorosłych jako doskonałe wsparcie terapeutyczne. Niewątpliwie najważniejszym efektem ich działania jest odblokowanie wytwarzania serotoniny, której zła produkcja może powodować u chorych pojawienie się panicznych lęków, a jednocześnie trudnej do przezwyciężenia nerwicy. Kołdra sensoryczna, dzięki charakterystycznemu obciążeniu ma pozytywny wpływ na głęboki sen. Ten podporządkowuje pamięć, poprawia koncentrację, ale przede wszystkim przygotowuje mózg do prawidłowych reakcji na bodźce zewnętrzne. Brak serotoniny, która wraz z użytkowaniem kołdry sensorycznej zaczyna działać w organizmie na odpowiednim poziomie, powoduje problemy nie tylko na płaszczyźnie psychicznej. Jest odpowiedzialna za prawidłowy apetyt czy ciśnienie krwi. Deficyty na tym podłożu mogą wpłynąć na poważniejsze problemy zdrowotne, dlatego też regularne użytkowanie kołdry sensorycznej warto na poważnie wziąć pod uwagę i dokonać satysfakcjonującego zakupu, do którego serdecznie Państwa zachęcamy.

 

 

Joanna Kowalska (Author)