Uncategorized

Stalking może dotknąć każdego

Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że obecnie w każdej chwili możemy być narażeni na atak ze strony kogoś znajomego, albo całkowicie obcego. Wcale nie musi dojść do agresji fizycznej, może się okazać, że będziemy nękani psychicznie, poprzez uporczywe telefony, smsy lub maile.

Dość często spotykany jest stalking

Trzeba mieć świadomość, że obecnie bardzo często można się spotkać ze stalkingiem. Czasami doświadczać go można od osoby, którą znamy i z którą wcześniej mieliśmy kontakt, ale możemy też go doświadczać od kogoś obcego, kto nas zauważył i doszedł do wniosku, że przekazujemy mu swoje ukryte uczucia do niego. Co więcej, robimy to w taki sposób, że nikt inny o tym nie wie. Dlatego też stalking to nic innego, jak świadome i uporczywe nękanie, podczas którego stalker nie przyjmuje do wiadomości, że osoba przez niego dręczona nie chce z nim utrzymywać żadnych kontaktów.

To jest przemoc psychiczna

Ponieważ stalker jest przekonany, że dobrze odbiera nasze ukryte sygnały, a co więcej, czasami nawet twierdzi, że nie jesteśmy ich świadomi, to nęka nas coraz bardziej. To doprowadza do sytuacji, gdy osoba postawiona w takiej sytuacji staje się nerwowa, jest wystraszona i zaczyna się obawiać o swoje życie. Dlatego też stalking jest uznawany za przemoc psychologiczną.

Każdy może stać się ofiarą takiej przemocy. Dlatego też warto wiedzieć, że jest to przestępstwo, a więc jeśli dojdzie do takiego nękania, to koniecznie powinniśmy to zgłosić na policji. Im szybciej to zrobimy, tym mniej ta sytuacja odbije się na naszym zdrowiu psychicznym i fizycznym.

Joanna Kowalska (Author)