Uncategorized

Tata obecny w życiu dziecka

Jeszcze jakiś czas temu, uważało się, że to mama jest główną towarzyszką w pierwszych chwilach życia dziecka. Tata w tym czasie jest niepotrzebny, bo nie będzie potrafił się zająć dzieckiem tak jak mama, dlatego też nie musi się zbytnio angażować w przewijanie dziecka, karmienie czy spacery z nim. Na szczęście takie podejście się zmieniło i obecnie coraz bardziej widać, jak niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka, jest odpowiednia więź z obojgiem rodziców.

 

Panowie świetnie sobie radzą

 

Jeśli tylko dopuścimy tatę do czynności związanych z pielęgnacją dziecka, to szybko przekonamy się, że radzi on sobie w tym naprawdę dobrze. Będzie bardziej opanowany, jego ruchy będą spokojniejsze, a to z pewnością będzie miało dobry wpływ na dziecko. Nawet jeżeli na początku niektóre czynności będzie wykonywał powoli, to szybko może się okazać, że nadrobi braki i później już będzie zajmował się dzieckiem nie gorzej niż mama.

 

Tata to bezpieczeństwo

 

Ważne jest to, żeby tata budował silną więź z dzieckiem już od samego początku. Dlatego warto go dopuścić do wszystkich czynności przy dziecku, bo im silniejsza będzie ta więź na początku, tym bardziej będzie procentowała w późniejszym życiu dziecka. Tata to bezpieczeństwo, to poczucie, że jest ktoś, kto zawsze pomoże, bez względu na to, co by się działo. Jest wzorem do naśladowania dla synów, a córki wybierając dla siebie partnera, będą w nim poszukiwały cech, które znają u swojego ojca. Dlatego nie może go zabraknąć w procesie wychowania, musi być już od samego początku.

 

Koniecznie zobaczmy jak silny wpływ na dalsze życie dziecka, ma początkowa więź z ojcem. Możemy być tą więzią mocno zaskoczeni.

Joanna Kowalska (Author)

Komentarze

  1. Mikołaj

    Uwielbiam czas spędzony z moimi dziećmi

  2. Agnieszka

    ługo nie mogłam zrozumieć, że tata może tak samo dobrze zajmować się dzieckiem jak ja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *