terapia nerwicy

Znajdź chwilę na relaks

Żyjemy coraz szybciej, coraz więcej rzeczy nas stresuje, a co się z tym wiąże, może to mieć negatywne skutki na nasze samopoczucie, a co za tym idzie także na nasz organizm. Dlatego też tak ważne jest to, abyśmy potrafili się zrelaksować, abyśmy wiedzieli, w jaki sposób się odprężyć, tak aby mieć pewność, że faktycznie resetujemy nasz organizm.

 

Jak lubimy odpoczywać?

 

W zależności od charakteru będziemy najlepiej odpoczywali w różny sposób. Są osoby, które najbardziej zrelaksowane będą się czuły w momencie, gdy będą ćwiczyły. Im większy będzie wysiłek, tym bardziej odprężone i zrelaksowane będą się one czuły. Są znowu ludzie, którzy najlepiej odpoczywają w fotelu z książką i ciepłą herbatą w ręku. Dlatego tak ważne jest to, abyśmy wiedzieli jaki sposób odpoczywania będzie dla nas najlepszy, tak abyśmy mieli pewność, że faktycznie robimy to w odpowiedni sposób.

 

Codziennie musimy znaleźć chwilę

 

Koniecznie musimy tak układać swój czas w ciągu dnia, abyśmy mieli pewność, że zawsze znajdziemy chociaż kilka minut na relaks. Może się okazać, że będzie to świetny moment dla naszego organizmu, który będzie mógł się wyciszyć i odpocząć. Niby to tylko kilka minut, jednak notoryczne unikanie odpoczynku, może mieć bardzo poważne skutki dla naszego organizmu, a tego z pewnością wolelibyśmy uniknąć.

 

Ważne jest to, aby codziennie się zrelaksować i co więcej, żeby relaksować się w taki sposób, który faktycznie będzie nam gwarantował najlepsze odprężenie. Wówczas będziemy naprawdę mieli dobry wpływ na nasz organizm.

Joanna Kowalska (Author)